Odkudpak si myslíte, že já to vím? Ze zdrojů přece!

Před nedávném jsem vám slíbil, že se jednou více rozepíšu o zdrojích inspirace pro mé blogy. Ten moment je tu.

Svůj Pocket a posléze blogy krmím převážně z toho, na co narazím na sociálních sítích. V poslední době jsem si ale také oblíbil čtení přehledových emailových zpravodajů, které shrnují nejlepší články a aktuality z různých oblastí. Dnešní doba je charakteristická tím, že jsme zavaleni záplavou zpráv a informací, z nichž je obtížné rozlišovat pravdivé od klamavých a podstatné od nepodstatných. Následující zdroje, které mi chodí tak trochu nemoderně emailem, mi s úkolem vyfiltrovat nejlepší obsah na internetu velmi pomáhají:

Forbes Espresso – redakce Forbesu zasílá každé ráno během pracovního týdne přehled toho nejdůležitějšího a nejzajímavějšího ze světa financí, byznysu, technologií nebo reklamy. Obsah si chválím a načasování je skutečně ideální pro toho, kdo si chce počíst u ranní kávy. Za mě je jedinou nevýhodou asi to, že každodenní zpravodaj občas nestíhám procházet.

Finmag –  Chytré čtení na víkend, které do mé schránky pravidelně přistává od Finmagu se už stíhat dá. Chodí jednou týdně. Opět jde o obsahově zajímavý výběr. Lituji snad jen toho, že tipů na články bývá méně (zhruba pět) a  že často jde o články, které už jsem někde zaznamenal. Témata pokrývají politiku, společnost, nové technologie, globalizaci i ekonomii.

Peníze podle Leoše Rouska – na týdenní přehled od hlavního analytika Hospodářských novin jsem narazil poměrně nedávno. Témata lze odvodit již ze samotného názvu. Byznys, finance, ekonomie. Líbí se mi, že aktuality jsou v tomto newsletteru vždy doplněné o krátkou glosu.

Noviny.cz – jsou poměrně novým projektem Jana Simkaniče. Poskytují dobrý přehled o kauzách, událostech a trendech, které tak nějak plynou a já je nestíhám sledovat. Díky zpravodaji Novin si pak můžu pohled k různých kauzám sesumírovat to nejpodstatnější na jednom místě. Posledním příkladem budiž třeba události kolem protestů v průběhu summitu G20 v Hamburku.

Mediář – jitřní zpravodaj Ondřeje Austa nabízí každý den (přes léto jednou týdně) aktuality ze světa marketingu, retailu a mobilních aplikací. Pokud se zajímáte o tato témata, neuteče vám díky zpravodaji Mediář nic významného.

067 – Co do pestrosti témat je pro mne týdenní shrnutí nejpodstatnějších událostí ze světa od Petra Koubského naprostou jedničkou. „Když chcete nejen vědět, co se děje, ale rozumět, proč se to děje, čtěte Týden podle 067.“ Pravidelně se v přehledu objevuje domácí i zahraniční politika, vědecké objevy i kuriozity.

Zlé peniaze, dobrý život – Ekonom Juraj Karpiš píše převážně o penězích a ekonomice. Odborně už jde hodně do hloubky a zpravodaj bývá trochu delší. Je nad mé možnosti se jím prokousat celým, ale občas si tam zajímavé téma najdu.

A co vy? Máte nějaké zkušenosti s výše uvedenými newslettery? Odebíráte nějaké další, které byste mi doporučili. Může jít i o cizojazyčné. Obzvlášť uvítám tip na newsletter, který by mi shrnul to nejpodstatnější ze sportu, zejména fotbalu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *