Obchod budoucnosti, raškovka a švýcarský záchranný plán

Dnes si povíme, jaký šatník připravila Alpine Pro českým sportovcům na blížící se zimní olympiádu, jak astronauti rostou na oběžné dráze nebo proč jsou Švýcaři nejlépe připraveni na případy rozsáhlých katastrof ohrožujících celou civilizaci. A představíme si obchod budoucnosti od Alzy.

Wilfing

Znáte Wilfing neboli slovo odvozené ze zkratky WILF – What was I Looking For (Co že jsem to vlastně hledal?)? Jde o situace, kdy máte jasno v tom, co chcete udělat, ale vždy v průběhu konání se to zvrtne a výsledek je úplně jiný, než byl původní úmysl.

Sázka na raškovku se Alpine Pro vyplatila

Myslím, že Czech Fashionisto celkem vystihl českou olympijskou kolekci pro Pchjongčchang. „Po všech těch hrůzách Alpine Pro konečně předvedlo olympijskou kolekci, která není ohavná.“ A tady jsou pro srovnání kolekce Francie, USA, Kanady, Německa a dalších.

Sexistický útlak

Společnost ženy zase tolik neutlačuje, pokud jí to ženy samy nedovolí, píše Anna Freimannová.

„Ačkoliv to ženská populace ráda hází na muže, společnost, oděvní průmysl a nevím, co ještě, většinu toho tak zvaného sexistického útlaku si ženy přeci jen zapříčiňují úplně samy.“

Jak se na Facebooku vyhrožuje

Sociální sítě občas působí jako jedno velké obludárium, kde se to hemží nenávistnými příspěvky i výhrůžkami smrtí. Jiří Kwolek z GoodMentions se pokusil na nenávistné příspěvky podívat z pohledu datové analýzy. Zjišťoval, kolik nenávistných příspěvků českým internetem koluje, komu jsou adresovány a kolik nenávistných zmínek dokáží vyplodit nejaktivnější autoři.

Na oběžné dráze se prodlužuje páteř

Věděli jste, že lidé mohou během svého pobytu na oběžné dráze vyrůst o několik procent? V prostředí s mikrogravitací se jim totiž uvolňují obratle a páteř se prodlužuje. Jde o dočasný efekt, který se několik měsíců po přistání srovná k normálu. Nedávno byl tento jev dán do souvislosti s japonským astronautem, který tvrdil, že se ve vesmíru zvěstšil o devět centimentrů, nakonec však vyšlo najevo, že to byly pouhé dva centimetry.

Interview s politologem

Na Finmagu vyšly dva rozhovory s brněnským politologem Romanem Chytílkem, např. o pokusech, ve kterých se zkoumalo, jak ovlivní volby nálada voličů a druhý třeba o rizicích elektronického hlasování. Doporučuji nejen politologům.

3D tiskárna vyrábí figurky Alzáka
Protivný Alzák nejspíš vyzrál na zákaz prodeje

Alza vyzrála na zákaz prodeje

Prodejna budoucnosti od Alzy pojede nonstop, bude bez obsluhy, jen s boxy. Kromě jiného je reakcí na zákonem zakázaný prodej ve sváteční dny.

Jak číst vězeňské tetování

Etnoložka Alena Lochmannová během pěti let v pěti českých káznicích s ostrahou vyzpovídala téměř dvě stovky mužů kvůli tetování. S výsledky nyní seznamuje širokou veřejnost. Mezi nejčastější tetování podle Lochmannoví patří anglická zkratka A.C.A.B. (česky něco jako Všichni fízlové jsou parchanti). Když má vězeň u oka umístěnou slzu, znamená to, že dotyčný spáchal vraždu. Pokud je vyplněná, podařilo se mu ji dokona. Pokud vyplněná není, má za sebou nedokonanou vraždu.

Zachrání decentralizované řešení Švýcarům krk?

Švýcarsko je pravděpodobně nejlépe připravenou zemí světa pro případy rozsáhlých katastrof. Švýcarský recept lze shrnout heslem decentralizace.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *