Alkohol, kryptoměny a dětí jako smetí

V příspěvku, který vychází den před Štědrým dnem, se můžete dočíst, jak alkohol působí na naše emoce a jaký alkohol se hodí pro přípravu teplých drinků, které v zimě zahřejí. Zaměříme se i na Bitcoin a další kryptoměny. V posledních dnech totiž jejich cena v dolarech vyletěla strmě vzhůru a pak během jednoho dne zaznamenala velmi rychlý pokles.

Alkoholové okénko

Britští vědci zkoumali, jaké emoce v nás vyvolává pití různých druhů alkoholických drinků. Největší relaxant je prý červené víno, tvrdý alkohol často vyvolává agresi. Více se dočtete na Forbesu.

Svařené víno červené
Nejen svařeným vínem se můžete v zimě zahřát

Pokud byste si chtěli připravit nějaký teplý drink, který v zimě spolehlivě zahřeje, můžete se inspirovat na webu atBars. Najdete zde zajímavosti o historii a složení svařeného vína, punče, grogu a dalších horkých nápojů, které jste možná stejně jako já ani neznali.

Jak si lidé žijí, prozradí Street View

Tým ze Stanfordovy univerzity zkoumal pomocí neuronové sítě vozový park Američanů. Využil k tomu snímky ze Street View. Na základě získaných se snažili predikovat, jak je daný region bohatý. Následně byla predikovaná data porovnána s realitou. Ukázalo se, že umělá inteligence tímto způsobem dokáže zastoupit složitá a nejspíš i dost nákladná šetření. Více o tom v článku na Živě.

Tajemství početných rodin

Tereza Hromádková z iHnedu se zaměřila na rodiny, které mají hodně dětí. Zajímala se o to, jak takové rodiny žijí, jak všechno zvládají finančně nebo co rodiče těchto rodin přimělo k tomu, aby přivedli na svět nezvykle velký počet potomků.

Líbeznice jde příkladem

Středočeská obec Líbeznice jde ostatním dobrým příkladem, co se týče nákladání s veřejným prostorem a zapojování občanů při přípravě architektonických plánů. Nejen o tom, že kvalitní architektura nemusí být nutně dražší, čtěte na iHnedu.

Manuál a rozhovor o Bitcoinu a dalších kryptoměnách

Mánii kolem Bitcoinu a dalších kryptoměn jste nejspíše zaznamenali. Pokud je pro vás toto téma španělskou vesnicí a chtěli byste se v něm co nejrychleji zorientovat nebo dokonce zjistit, kde kryptoměny koupit a jak je držet, přečtete si tento velmi dobře vypracovaný manuál s názvem Úvod do obchodování kryptoměn pro začátečníky.

Ke kryptoměnám stojí za přečtení i rozhovor s viceguvernérem ČNB Mojmírem Hamplem, jenž prokázal skvělý rozhled. Postoj centrální banky ke kryptoměnám shrnul do hesla nepomáhat, nechránit, neškodit, nevodit za ruku.

„(K)ryptoměny dnes nenaplňují klasické charakteristiky měn, je jedna stránka věci, ale myslím si, že je ani v principu dost dobře naplňovat nemohou. Lidé často zapomínají na to, že další důležitou charakteristikou měn v moderním sytému tzv. elastických peněz je jejich schopnost přiměřeně udržovat stabilní kupní sílu. To v případě kryptoměn neplatí a myslím si, že to ani jejich „otcové zakladatelé“ neměli v úmyslu“, říká například Hampl.

Bitcoin podle něj pomáhá k odtoku kapitálu z rozvíjejícího se světa (nejvíce z Číny) do toho svobodného.

Mediálně zdatní teroristé

A na závěr jeden archivní kousek. Robert Evans přečetl propagandistický magazín Dabiq, kterým se snaží tzv. Islámský stát oslovit stávající i nové ovečky. Na A2larmu pak na základě toho vyšlo Evansových sedm základních poznatků o nechvalně proslulé teroristické organizaci. Dabiq je médiem nečekaně profesionálním a stojí za ním mediálně zdatní řemeslníci.

Balíme vánoční dárky

Možná jste nechali balení dárků na poslední chvíli. Ještě než se do něj pustíte, přečtěte si legendární fejeton Dava Barryho Balíme dárky levou zadní přeložený Filipem Rožánkem. Barry se vtipně pozastavuje nad tím, co je tak úžasného na dávání dárku do papíru, aby ho někdo jiný mohl servat.

Pokud jste dočetli až sem, přeju vám šťastné a veselé!

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *